Více o Kessu

…KINGSWAY CORONER “Kessu”

(Kingsway Sergeant x Kingsway Cracker)

ER46375/13 DOV PRA, C, LL neg.
* 4.8.2011 LOA clear, SCA clear, PLL carrier
tricolor, broken srst PL: 0/0
výška 35 cm norování na přírodních norách

 

Kessu se narodil v belgické chovatelské stanici zaměřené na vynikající pracovní teriéry a ve Finsku je pravidelně využíván k práci na přírodních norách (zejména lišky, jezevci, psíci mývalovití). Měla jsem možnost s tímto úžasným psem trávit 4 dny a vidět ho také při práci. Přesvědčila jsem se, že v terénu je neúprosný a ostrý lovec, velice vytrvalý a odvážný. Doma je nekonfliktní mazel, skvěle vychází s dětmi a psy z majitelčiny smečky. Nejen tyto vlastnosti chovatelku Leonu a mě utvrdily ve správné volbě psa pro Jasmínu, ale též jeho zajímavý a jedinečný rodokmen, který nemá v rámci FCI obdoby – v kombinaci s Jasmínou vede výborné pracovní linie Fox Run a Kingsway. Je to jeden z mála pracovních psů zapsaných v FCI, kterého jsme ochotné v chovu použít bez výhrad a kompromisů!

Kessu je pes středního rámce, silné kostry, výborné horní i spodní linie, se silnou hlavou a flexibilním hrudníkem, který je u pracovních teriérů velmi důležitým předpokladem pro dobrý pohyb v noře a měl by být typickým znakem tohoto plemene. Stejně jako Jasmína má veškerá zdravotní vyšetření, takže štěňátka z tohoto spojení budou naprosto v pořádku, co se týče všech tří sledovaných genetických chorob (luxace oční čočky, pozdní forma ataxie i spinocerebelární ataxie).

Krátké video zde | Za fotky děkujeme majitelce Kessu – Kaisa Suutari.

Z tohoto spojení očekáváme trikolní štěňátka všech druhů srsti, která jak doufáme zdědí po svých krásných předcích nejen výborný pracovní exteriér, ale hlavně skvělé povahy a pevné zdraví.