Více o Maxovi

…RUSHILL MORGAN “Max”

(Rushill Clyde x Rushill Nellie)

 PRT/2050 Reg. BAER test normal
 * 18.5.2007 DOV PRA, C, LL neg.
 tricolor, broken srst PLL DNA Test CLEAR,  LOA normal (AHT)
 nůžkový skus, plnochrupý PL: 0/0
 výška 31,5 cm Výborný, CACA, Res. CACA
AP, JER, Sh, Bep, NF, ND, sl

Max je velmi pěkný zástupce plemene. Pochází z anglických pracovních linií (Rushill), které by se měly skvěle doplňovat s pracovními předky Jasmíny (Fox Run). Není se co divit, že Max má výborné lovecké vlohy a je využíván v praxi, zejména v lovu na lišku a divoké prase. Má výborný nos a pracuje samostatně i na větší vzdálenosti. Naproti tomu je Max velmi dobře ovladatelný a přátelský ke psům i lidem, rád se mazlí. Jeho nekonfliktní a mimořádně milá povaha dokazuje, že i pracovní teriér s přirozenou ostrostí na škodnou může být skvělým domácím společníkem.

Maxovou předností je fantastická povaha a vlohy k práci, stejně tak ale zaujme i exteriérem – je to malý kompaktní pes s obejmutelným hrudníkem, pěknou hlavou, výborným pigmentem a kvalitní broken srstí.

Během letošního roku jsem s Maxem mohla strávit několik dní a vždy to byl báječně strávený čas. Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že je to obrovský mazel, přátelský v kontaktu s lidmi a psy, sebevědomý a ostrý při kontaktu se škodnou. Pro tohle všechno je přínosem nejen pro majitelku, ale pevně věřím že i pro nás. Malý anglický gentleman si mě získal po všech stránkách a velmi mě těší využít takového psa v našem chovu, zejména v kombinaci s Jasmínou.

Video Maxe z výstavy kdy získal titul CACA od Geoffa Burnhilla (GB) k vidění zde.  |   Za většinu fotek děkujeme majitelce Maxe – Karin Mutzbauer.

Ve spojení s Jasmínou očekáváme broken a hrubosrstá štěňátka v tricolorním zbarvení, která jak doufáme zdědí po svých předcích nejen výborný pracovní exteriér, ale i skvělé povahy a pevné zdraví. Štěňátka budou po rodičích PLL clear a LOA normal.