Rok 2014

Tak nějak jsem si potřebovala utřídit myšlenky, vyčistit hlavu. Takže to byl rok výletový a rodinný. Jasmína se nebránila a myslím že si ten rok také náležitě užila.

Nový rok jsme přivítaly v Praze. Jasmíně střelba nevadí, naopak je vždy celá natěšená. V únoru jsme měli vzácnou návštěvu z Ostravy – tomu se opravdu těšíme, potkat dlouholeté přátele je fajn a Jasmína se návštěvám vždy těší stejně jako já.

Zážitek pro obě – výcvik na obůrce. Chtěla jsem vidět Jasmíny reakci na černou a vedla si výborně! Video můžete vidět ZDE.

Úžasné procházky a lítání – Průhonice, Sázava, Radotín-Černošice, Stará Huť…. nachodily jsme mnoho kilometrů.

Jelikož krmím syrové, pustily jsme se doma do sušení plic, jater, telecího… nejlepší pamlsky.

A tak dlouho se jezdí na Sázavu, až se tam pořídí chata. Nádherný čas procházek, opékání buřtů a zkrátka relax. Jasmína si postupně zvykla držet se u chalupy a nepouštět se daleko za zvěří, ačkoliv začátky byly trošku náročné. Nakonec jsme si ale parádně užívaly pohodové víkendy mimo Prahu! Nejraději měla Jasmína večery u táboráku, “buřtohypnóza” fungovala na 100% :-D. Konečně jsem si také užila pořádného houbaření, stačilo vylézt před chatu. Samozřejmě jsme chodily i dál, v okolí jsou nádherné trasy na procházky a Jasmína byla vzorná.

Také naše dva plány z minulosti se staly skutečností a konečně jsme podívaly na Velkou i Malou Ameriku. Dvakrát jsme byly ve Sv. Jánu pod Skalou, naprosto okouzlující místo.

V tomto roce jsme si také užily brášky Elvise (Jantar Paleur). Nejprve nás v létě s páníčky poctil svojí návštěvou. Páníčkové si oblíhli historické centrum Prahy a ti dva blázniví teriéři si mezitím spolu uživali. A na podzim jsme návštěvu oplatily a vydaly se s Jasmínou do Bratislavy. Děkujeme za úžasnou péči. Podívali jsme se do města, vydaly se na krásné procházky a teriéří blbnutí neznalo mezí. Elvis je Jasmíny velký kamarád, nechá si od ní líbit opravdu mnoho – VIDEO. A třešničkou na dortu pro teriéry byl nácvik bezkontaktního norování. Lovecké pudy opravdu ti dva nezapřou.

Jako příznivci fotografa Lukáše Skalického jsme konečně nepromeškaly šanci a měly možnost zúčastnit se focení pro Brit. Parádní spolupráce a přístup ke psům, užily jsme si pěkné odpoledne. A Lukáš nám nafotil nádherné fotky. © Lukáš Skalický

A protože se už nějakou dobu v hlavě rodil plán na štěňátka, pustily jsme se do potřebných akcí. Spustila jsem na facebooku Jasmíny fan page, kterou průběžně aktualizujeme. Jasmína podstoupila vyšetření na dědičné oční vady u MVDr. Beránka s výsledkem negativní. Přihlásila jsem také výstavy, abychom dokončili šampiona ČR, kde nám chyběl poslední CAC. V rámci výstavního tréninku jsme se zúčastnily OV Džbán, kde Jasmína skončila s V2. Hlavní však bylo, že po dvou letech výstavní pauzy vše zvládla s přehledem a perfektně spolupracovala. A tak jsme 1-2.11. vyrazily na DUOCACIB Praha. A povedlo se nad očekávání. Splněno! Jasmína po oba dny V1, CAC, res. CACIB! A tak se Jasmína stala Ch ČR. Po dvou letech jsme vyrazily na výstavu a hned máme zaznamenáno v reportáži Českého kynologického svazu :-D.

V prosinci jsem na 14 dní nechala Jasmínu doma a odjela do Dominikánské republiky. Po návratu jsem našla toto video štěňátek – takové malé naladění při čekání na hárání. Tak nějak jsme průběžně vybírali a domlouvali toho správného ženicha až to klaplo a postupně jsme začaly s přípravami na cestu do Finska.

Samozřejmě jsme v průběhu roku dostávali info o štěňátkách z L-vrhu: Luki (Lukrecia Paleur) vyrostla v hezkou a milou psí slečnu. Je to malý rarach, který miluje všechny lidi a pejsky. Zbožňuje hry se smečkou, domácí coursing a procházky, na kterých vymýšlí nejrůznější lumpárny. Lancelot se aktivně věnuje agility a už má za sebou i nějaké dílčí úspěchy. S paničkou Kristýnou také hodně klikají a mají za sebou dogdancingová vystoupení, občas si zajedou na coursing a je to zkrátka moje “miluna”. Také z Lambertova domova chodí pozitivní ohlasy – šikovný pracovní pes, kterého si jeho majitel chválí a věnuje se myslivosti. Lagrima alias Jůlinka naplno plní funkci domácího mazlíčka. Občas dává své paničce Lucce zabrat, přesto je všemi členy rodiny bezvýhradně milovaná. Lukas se věnuje se svými majiteli především turistice. Má toho kluk už hodně našlapáno a naběháno a páníci si ho jen chválí. Jednotlivé fotogalerie můžete najít v sekci štěňátka L-vrh. Děkuji majitelům za jejich péči o naše teriéry.

Takže to byl náš rok 2014. Nějak jsem zanedbala ty plánované BZ, zato máme řadu zážitků. Jasmína mi prokazuje pravou teriérskou povahu dnes a denně. Je to někdy složité, ale je správný teriér a já si nemůžu stěžovat.

 

Leave a Reply