Rok 2013 letem světem

Je pravda, že web jsme trošku zanedbávali… to ale neznamená že se u nás nic nedělo. Naopak na mém FB profilu je stále k vidění jak se máme. Chápu ale, že ne všichni brouzdají na sociálních sítích, takže pojďme si letem světem zrekapitulovat trošku naší historie. Rok 2013 byl pro nás tak trochu rokem hledání se… upevňovala jsem s Jasmínou vzájemný vztah, pilovala poslušnost, hledala aktivity které nám budou vyhovovat a samozřejmě monitorovala štěňátka z L-vrhu.

05/13 – v rodné chs jsme měli dostaveníčko s mlaďochy; Luki a její vykutálení bratři LancelotLukas. Jako vždy perfektně strávený víkend a jsme rádi, že se kluci došli ukázat. Igi oslavila svoje čtvrté narozeniny. A protože se genetikům z anglické laboratoře podařilo vyvinout další genetický test, nechali jsme také Jasmínu otestovat na spinocerebelární ataxii. Obdrželi jsme negativní výsledek SCA CLEAR. Velmi dobrá zpráva, naše štěňátka jsou tedy CLEAR po rodičích (otec štěňátek Rushill Morgan je také clear)! Více o genetických testech můžete najít na stránkách chovatelky Bibiany Košáriové ZDE.

06/13 – s Igi jsme si udělaly příjemný výlet do Klánovického lesa.

07-8/13 – akční léto. Něco jako uvolněný dogtrek na Kokořínsku, parádní výlet s “hujerovic” smečkou Life Victory. Coursing jsem vymazala z našich aktivit kvůli poslušnosti, ale udělala jsem vyjímku a Jasmína si byla zaběhat. Díky krytí Bibi Avora jsme se s Jasmínou dostaly do Dánska jako support a byl z toho opravdu nádherný výlet, na který ráda vzpomínám. S Jasmínou jsme se pustily do loveckého výcviku a trénovaly na barvářské zkoušky. A zkoušely jsme a hledaly jsme… Zajely jsme také do rodiště ve Valmezu a při té příležitosti jsme trochu houbařili, prvně za tento rok.

9/13 – s Jasmínou jsme byly na prodlouženém výcvikovém víkendu v Chleznovicích. Středisko sv. Štěpán je zasazené v krásném místě. V okolí je les, louka, pole i voda, takže se ideálně cvičí všechny disciplíny. Přátelští majitelé i personál, ubytování v chatkách. Poznali jsme tam hodně milých lidí a pejsků. Podmínky pro výcvik ideální. To vše bylo parádní až na to, že já měla teriéra a ne ohaře. Takže jsme odjížděly s rozporuplnými pocity, jak dál s výcvikem – teriér je opravdu něco jiného. A tak jsem velmi ráda nechala Jasmínu doma odpočívat a vyrazila si vyčistit hlavu směr Valmez a Roštín. A opravdu mi to pomohlo, omrkla jsem paleurskou smečku a samozřejmě Lukinku. Poté mě Deniska s Kristýnou naložily do auta a strávily jsme perfektní víkend na chaloupce s Lancíkem a Denisčinou smečkou. Zvládly jsme popovídat u vína, procházky se psy a také si parádně zahoubařily.

10/13 – po nějaké době pátrání jsem objevila další výbornou duši, která se postarala o naše další zážitky. Užily jsme si procházek v honitbě a také byly na kukačku na barvářských zkouškách, abysme viděly do čeho s Jasmínou jdeme – galerie na google+.

11/13 – jelikož jsem již podruhé byla s CK Adventura na úžasné Madeiře, strávila jsem také parádní víkend mezi adventuráky ve Zvánovicích. Ladův kraj je opravdu nádherný a Jasmína se na chvíli stala adventurním maskotem, užily jsme si tam obě vycházek a milých lidí – galerie ZDE.

12/13 – dokonce ani v prosinci jsme nezahálely a vydaly se na Moravu. Jasmína je multifunkční pes, který i pobyt ve vinném sklípku zvládá s přehledem ;-). Samozřejmě vše díky podpoře a skvělému supportu majitele sklípku v Blatničce – pana Mičulky. Ten nám obstaral nejen výborné víno, jídlo, prostory ale také dovolil Jasmíně být se mnou. Vánoce jsme strávily s Jasmínou u rodičů, kde si užila psí kámošky Jessie, velké zahrady a taky kočiček… vzrůšo. A hned na konci svátků se nám dostalo asi největšího zážitku tohoto roku, kdy jsme se mohly zúčastnit naháňky na Sněžníku. Jasmína si vedla  dobře, ale nemálo stresu mi tam přivodila….chtělo by to do honitby chodit častěji.

Je za námi hodně práce, vztah posílen a s Jasmínou jsem hodně spokojená i přes to, že se nevěnujeme intenzivně žádnému sportu ani výcviku. Je to pes do nepohody a ta nejlepší spolubydlící, vždy připravená k jakékoliv aktivitě, kterou si vymyslím.

Leave a Reply