NAŠE SMEČKA

IDEA PALEUR

Posted on srpen 23rd, 2012 in

Idea Paleur

…IDEA PALEUR

Chovatel: Leona Urbanová, chs PALEUR

 ČLP/PRT/REG/1454BAER test normal
 * 18.5.2009DOV PRA, C, LL neg.
 tricolor, broken srstPLL DNA Test CLEAR
 nůžkový skus, plnochrupáPL: 0/0
 výška 34,5 cmCh CZ, Ch SK, čekatel GrandCh
 coursingová licence

 

Igi je vytoužený pes a obrovský splněný sen. Při hledání aktivního parťáka, ani malého, ani velkého, přátelského, energického a veselého, jsme shodou okolností hlídali parsoního pejska Hermíka (Hermes Paleur). Toto plemeno jsem si zamilovala, zvážila všechny potřeby a vlastnosti plemene. Poctivě a dlouho vybírala chovatelskou stanici, Paleur mi vyhovoval nejvíc. Po pár návštěvách bylo jasné, že když štěně, tak jedině po Gigi (Gulabin´s Gigi-Lou). Navíc se jednalo o její poslední vrh, takže bylo rozhodnuto. Jako začátečníkovi mi vyhovovalo Iginky klidnější založení a spousta cenných rad od chovatelky.

Z Igi vyrostla pěkná elegantní fenka. Vyzkoušeli jsme řadu aktivit. V agility mi Igi vždy byla perfektním parťákem, při klikr tréninku si užijeme spoustu legrace, máme za sebou i rekreační dogtrek, na coursingu se Igi vždy předvedla jako výborná závodnice. A byla to právě Igi, kdo mě naučil že i výstavy si spolu můžeme užít; díky ní jsem si zamilovala jakoukoliv práci se psem. Igi je psí dáma, která maminku Gigi nezapře ani v nejmenším. Je dobře motivovatelná, miluje triky a přinášení míčků, nahánění vody z hadice. Všechno nasvědčovalo tomu, že se Igi stane nástupkyní maminky Gigi a zasáhne do chovu.

Na podzim roku 2011 si bohužel Igi z jedné procházky odnesla nepříjemný úraz. Musela podstoupit několikahodinovou operaci a přísný klidový režim na několik dalších týdnů. Dnes zase běhá bez problémů a zvesela. Ačkoliv jsme si dělali různé naděje a plány, osud nám míchá kartami a mění život. Důležitější než všechny poháry a štěňátka je pro nás fakt, že se nám Igi podruhé narodila a je spokojená. Uvidíme co nás čeká dál. Igi je naše psí dáma, věrný nohsled, obrovský mazel.

Idea Paleur – rodokmen
 Ch. Fox Meadow´s Beetlejuice Outlaw Ladykiller Vlietstede Rebbel Bedlinog Flynn
 Vlietstede Dinky
 Kingsway Kessy Kestrel of Kingsway
 Sue of Kingsway
 Fox Meadow´s Adorable Witch Ch. William Wallace of the Crafty Clan Zorro
 Vliettede Hipo´s Hippy
 Grand Ch. The Roadrunners Queen Siouxsie Gulabin´s Private Pilot
 Gulabin´s Melly
 Gulabin´s Gigi-Lou Gulabin´s Make the Mark Hoelio Prince Heliwar Glen
 Heliwar Cody
 Gulabin´s Zara Somerwest Spider
 Westbeck Sorrell
 Gulabin´s Raisa Somerwest Spider Howlbeck Piper
 Somervale Katey
 Ridley Firelight Redwood Tackles Ridley
 Clystlands Belinda

6 generační rodokmen s fotografiemi předků můžete vidět v databázi CZ a SK PRT zde.